3 najbardziej ekscentryczne hotele na świecie (wśród nich jest hotel w Meksyku)

Nie brakuje hoteli na świecie. Branża turystyczna rozwija się w dobrym kierunku, oferując możliwość rezerwacji noclegów w praktycznie każdym miejscu – mniejszym i większym. Nie brakuje takich hoteli, które wyróżniają się na tle innych, swoją konstrukcją i przystosowaniem.

Najdziwniejsze i najbardziej ekscentryczne hotele świata

Wśród takich placówek, można wymienić:

  1. Hotel TubHotel – znajdujący się w Meksyku. Za całą konstrukcję odpowiedzialna jest firma T3arc Architecture hotelu w Tepoztlan. Cały hotel składa się z długich na ok. 3,5 metra i szerokich na 2,5 metra rury z cementu. Może brzmi to dziwne, ale na własne oczy można przekonać się, że do czynienia ma się z niezwykle eleganckim hotele z 20 sypialniami.
  2. Bubble Hotel – znajdujący się w Islandii. Jego oficjalna nazwa to The 5 Million Star Hotel. Znaleźć go można ok. 70 minut drogi jazdy od Reykjaviku.To miejsce, gdzie można zamówić nocleg w transparentnej, dmuchanej bańce. Bez względu na to, że na dworze jest zimno, w bańce panują bardzo przyjemne warunki, uprzyjemniające wypoczynek.
  3. Marques de Riscal Hotel – znajdujący się w prowincji Alava, La Rioja (Hiszpania) znaleźć można hotel, który przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom nowoczesnego designu i ekscentryzmu. Na pierwszy rzut oka widać tu stertę pogiętej blachy, ale tak naprawdę jest to elegancki i luksusowy hotel. Jest ona na tyle oryginalna, że świetnie kontrastuje z XIX-wiecznymi zabudowaniami winnicy, które znajdują się w okolicy.

Takich dziwnych i ekscentrycznych hoteli nie brakuje na świecie. Tym bardziej więc warto zacząć planowanie najbliższych wakacji w jednym z tych miejsc.

One thought on “3 najbardziej ekscentryczne hotele na świecie (wśród nich jest hotel w Meksyku)

Dodaj komentarz