Papuga czarna – gdzie można ją spotkać?

Co roku w czasie urlopów pojawia się jedno ważne pytanie: gdzie wybrać się na wakacje? W głowie może pojawić się dużo ciekawych, egzotycznych miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z nich są na pewno Seszele.

Czym są Seszele? Gdzie można napotkać papugę czarną?

Seszele to państwo, które leży na Oceanie Indyjskim. Składa się ze 115 wysp, z których tylko ponad 30 jest zamieszkałych. Jest umiejscowione ok. 1600 km od wybrzeży Afryki. Największą z wysp jest Mahe, na której znajduje się port lotniczy. Jej powierzchnia to 144 km kwadratowe. Stolica kraju o nazwie Victoria leży właśnie na tym obszarze i to właśnie tu żyje ponad 80% ludności całego państwa.

Co warto zobaczyć?

W stolicy kraju Victorii można zwiedzić ogród botaniczny powstały w 1901 roku. Można tu poznać historię Seszeli. Zwiedzanie Muzeum Narodowego oraz Muzeum Historycznego na pewno będzie ciekawym przeżyciem. Jest tu także dużo galerii oraz Biblioteka Narodowa. Warto wybrać się na targ rybny, gdyż większość mieszkańców Seszeli utrzymuje się z rybołóstwa oraz turystyki. Można tu także zobaczyć pozostałości architektury kolonialnej, która włączyły się w lokalny krajobraz.

Fauna i flora – papuga czarna na Seszelach

Seszele ma bardzo bogatą faunę i florę. Można tu podziwiać podwodne rafy koralowe, a także spotkać różne gatunki ptaków, które nie występują w innych regionach. Na wyspach można spotkać także żółwia olbrzymiego. Jego waga dochodzi nawet do 250 kg. Lasy tropikalne na Seszelach zajmują około 10 % terenu wysp. W lasach można zobaczyć wiele ciekawych roślin. Dodatkowo będąc na Seszelach warto odwiedzić Park Narodowy Praslin. Jest to miejsce założone w 1979 roku i to właśnie tam znalazły schronienie różne gatunki ptaków, które są coraz rzadsze. Należą do nich papuga czarna oraz gołąbek owocowy.