Jak wybrać walizkę na podróż samolotem?

Nieporęczna walizka może sprawić, że Twoja podróż samolotem przyprawi Cię o ból głowy. Jeśli chcesz dobrze zacząć wycieczkę, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę, a z czego lepiej zrezygnować.

Najważniejsze cechy dobrej walizki do samolotu

Do najważniejszych cechy dobrej walizki należą:

  • pojemność;
  • wytrzymałość;
  • łatwość prowadzenia.

Pojemność to jedna z najważniejszych cech każdej walizki. Zwróć uwagę na to, ile rzeczy musisz ze sobą zabrać. Jeśli podróżujesz samolotem, upewnij się, że będziesz mieć wystarczająco dużo miejsca na cały bagaż, a ponadto nie będziesz mieć problemów podczas jego otwarcia na lotnisku w trakcie kontroli. Ponadto wytrzymałość jest równie ważna, ponieważ nikt nie chce, żeby jego walizka rozpadła się w trakcie podróży. Sprawdź materiał, z którego jest wykonana i upewnij się, że jest wystarczająco trwała. Łatwość prowadzenia to kolejna istotna cecha.

Walizki z kółkami obrotowymi są łatwiejsze do prowadzenia, ale mogą być trudniejsze do przechowywania. Jeśli masz mało miejsca, lepiej wybrać model ze statycznymi kółkami.

Jaki kolor walizki warto wybrać?

Kolor walizki ma znaczenie nie tylko estetyczne. Odpowiedni pomoże Ci także łatwiej zauważyć swój bagaż na taśmie podczas odbioru na lotnisku. Jeśli Twój bagaż zgubi się w trakcie przesiadki, całkiem możliwe, że będzie go także łatwiej zlokalizować, co przyśpieszy jego odnalezienie. Podczas wyboru odpowiedniego koloru nie ignoruj jednak swoich własnych preferencji. One też są bardzo ważne! Jeśli jesteś fanem/fanką minimalizmu, postaw na białe lub beżowe odcienie. Wolisz coś bardziej szalonego? Czerwień, zieleń i pomarańcz sprawdzą się doskonale!