Bahamy – co warto wiedzieć o tych wyspach?

Kto ceni sobie malownicze zatoki i piękne plaże, kto chce się wybrać na egzotyczne wakacje, ten z pewnością doceni Bahamy. Co warto wiedzieć o tych wyspach? Co sprawia, że biura podróży tak chętnie organizują wypoczynek na ich terenie?

O wyspach Bahama

Archipelag Wysp Bahama leży na Oceanie Atlantyckim, pomiędzy Florydą a Kubą – sprawdź co warto zobaczyć i co robić na Kubie. Tworzą go liczne wyspy i niewielkie wysepki, wśród których największą sławą i rozmiarami mogą się pochwalić: Wielka Bahama, Andros czy Wielkie Abaco. Wyspy te zostały odkryte dość wcześnie, bo już w czasie wielkiej wyprawy Krzysztofa Kolumba w 1492 roku. W XVII wieku na Wyspach Bahama pojawili się angielscy osadnicy. Do dziś Bahamy są częścią Brytyjskiej Wspólnoty Narodów, a od lat 70. XX wieku mogą się pochwalić niepodległością. Są jednocześnie turystycznym rajem oraz miejscem idealnym dla tych, którym marzą się wakacje na rajskiej plaży.

Co przyciąga turystów na Bahamy?

Idealne warunki do wypoczynku i piękne plaże, na których można odpoczywać w otoczeniu pięknych palm. Bahamy przyciągają też wspaniałą atmosferą oraz kolonialną architekturą, która najlepiej przypomina o przeszłości tego archipelagu. Kto chce spędzić czas na odkrywaniu piękna tutejszych plaż, ten powinien odwiedzić Plażę Świń. Kto chce poznać tutejsze miasta, ten powinien zacząć od wyspiarskiej stolicy. Jest nią Nassau – największa aglomeracja na wyspach, mogąca się pochwalić modnymi kurortami i ciekawą ofertą wypoczynku. Aż trudno uwierzyć, że swego czasu było to pirackie miasteczko. O ich obecności w tym miejscu przypomina tak ciekawa placówka muzealna, jaką jest Muzeum Piratów. O burzliwych dziejach miasta przypomina też potężna forteca z końca XVIII wieku, której z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. Ważnym punktem na planie tego miasta jest też Narodowa Galeria Sztuki, w której można podziwiać prace lokalnych artystów.

Innym, godnym polecenia miejsca, jest wyspa Wielka Bahama, chętnie odwiedzana przez miłośników przyrody i nurkowania. Jej najcenniejszym skarbem jest Prk Narodowy Lucayan, kuszący podwodnymi jaskiniami. Ciekawym doświadczeniem może być też wizyta na niewielkich wyspach Exuma, które urzekają przede wszystkim swym dziewiczym charakterem. Dla tych, którzy chcą spędzać wolny czas na żeglowaniu, magicznym miejscem staną się z kolei Wyspy Abacos. Jedno jest pewne – na Bahamach nudzić się nie można, a duża różnorodność sprawia, że na tych wyspach każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.