Ameryka Łacińska – czym w ogóle jest i jakie głownie atrakcje oferuje?

Ameryka Łacińska obejmuje tak naprawdę Amerykę Południową i Środkową. Dość rozległy teren, dlatego podróż tam należy rozplanować przynajmniej na kilka razy. Po to, aby móc zobaczyć wszystkie najciekawsze miejsca powiązane z tym właśnie regionem.

Top propozycje Ameryki Łacińskiej

Czy komuś wpadło do ucha Machu Picchu, jakie znaleźć można na terenie Peru? Tak, to właśnie to miejsce, jakie już od wielu lat kojarzone jest z Inkami. Już nie raz, pewnie w filmach przygodowych, można było o nim usłyszeć. Teraz więc jest doskonała okazja do tego, aby się tam udać. Jest to miasto. Właściwie to należałoby powiedzieć, że są to ruiny miasta, jakie zostało zbudowane przez Inków ok. XV wieku na wysokości ponad 2,4 tys. m n.p.m. Można powiedzieć, że jest to niezwykłe – pomimo tego, że są to ruiny. Ale tak naprawdę nie da się opisać tego fascynującego miejsca, które tak naprawdę zostało odkryte ok. 100 lat temu.

W Wenezueli nie można zapomnieć o Wodospadzie Angel. Dlaczego? Ponieważ jest to najwyższy wodospad świata. Już same zdjęcia robią imponujące wrażenie, a co tu dopiero mówić o osobistej wizycie. Całkowita wysokość to 979 metrów!

Na archipelagu wysp Galapagos można spotkać niezwykły ekosystem. To właśnie tu można spotkać żółwie gigantycznych rozmiarów. Oprócz tego, na turystów czekają wspaniałe iguany. Na Galapagos żyją również takie zwierzęta, jakich nie spotka się w żadnym innym miejscu.

W Boliwii znaleźć można Salar de Uyuni, czyli pozostałości po słonym jeziorze. Niby nic takiego (no bo tyle jezior już wyschnęło), ale tutaj ma się do czynienia z największym na świecie solniskiem.